Gyógyfutár

Vértezzük fel gyermekeink immunrendszerét!

A hűvösebb időben gyermekeink egészségre is fokozottan oda kell figyelni. Szervezetük még nem annyira ellenálló a baktériumok és kórokozók ellen, ezért több figyelmet kell szentelni az apróságok immunrendszerének megerősítésére. Csak néhány apró dologra kell odafigyelni, ami hozzájárul ahhoz, hogy ne betegedjenek meg az iskolában vagy az óvodában, emellett minél több időt töltsenek a szabad levegőn… Tovább »

Orbáncfű: 2019-es év gyógynövénye

A lyukaslevelűfűt, vagyis az orbáncfűt szinte már az orvoslás kezdetétől ismerték és használták. A lyukas levelű elnevezés onnan származik, hogy ha a leveleit a fény felé tartjuk, akkor lyukakra emlékeztető pontokat láthatunk benne, ezek nem mások, mint az illóolajtartók.  Virágát és levelét júniustól egészen szeptemberig lehet szedni. Ha a virágát és a levelét megdörzsöljük, akkor… Tovább »

Gomba! Gomba! Gomba! Minden mennyiségben!

Még javában tart a gombaszezon, egészen tavasztól késő őszig bővelkedhetünk a finomabbnál finomabb gombákban. És nem csak az ízük jó, de számos jótékony, egészségre hasznos tulajdonsága van, ami mellett nem szabad elmenni. Ezért ismerjük meg közelebbről ezeket az élettani hatásokat! Vitaminok, ásványi anyagok: nagy mennyiségben tartalmaz D-vitamint, B-vitaminokat, E-vitamint és K-vitamint. Ásványi anyagokból található benne… Tovább »

Mmmendegél a mandarin

A mandarin (Citrus reticulata) a citrusformák közé tartozó déligyümölcs. Dél-Kínából származik, Európába csak a 19. században kezdték beszállítani. A mandarinfa kicsi és örökzöld. Tövises ágain lévő levelei lándzsaszerűek, és tompán fogazott szélűek, 3,5—8 cm hosszúak és 1,5—4 cm szélesek. A kb. 1 cm hosszú nyelek mellett vékony levéllemezcsík található. Virágai illatosak, fehér színűek. Termése narancstermés,… Tovább »

Az 517 forintos egészség

Télen sokkal gyakoribbak a megfázásos, náthás megbetegedések, mint nyáron. Tévhit, hogy a hideg okozza a kellemetlen tüneteket, az csupán megfelelő közeget biztosít a vírusoknak, baktériumoknak immunrendszerünk legyengítésével.  Másik oka a téli megfázásoknak, hogy szervezetünk kevesebb d-vitamint termel a ködös, borult időben, mely szervezetünk védekező, ellenálló képességét csökkenti. A betegség zárt közösségekben, terekben terjed leggyorsabban, hiszen… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!