Gyógyfutár

Az a veszélyes túlsúly….beszéljünk róla!

A túlsúly, az elhízás krónikus betegség, ami sajnos hazánkban is kezd óriási méreteket ölteni. Európában országunkban a legnagyobb az elhízottak aránya, világviszonylatban pedig a 4. helyen állunk, ez bizony nagyon elkeserítő. Az elhízás sajnos a mozgásszegény életmód, az ülőmunka, a rossz minőségű és üres kalóriákat tartalmazó ételek miatt alakulhat ki főleg. Ehhez pedig csak hozzácsatlakoznak a… Tovább »

Farkasétvágy? STOP!

Szerintem mindenkivel előfordult már, hogy iszonyúan kívánt enni, még akkor is ha körülbelül 30 perce evett utoljára. Ezt hívjuk farkasétvágynak. Ennek az étkezési problémának több tényező is állhat a hátterében. Nézzünk meg párat! Talán az egyik legszerencsésebb ok, hogy gyors az anyagcserénk. Minél gyorsabban dolgozik az anyagcserénk, annál több ételre van szükségünk. Ez teljesen normális… Tovább »

Szuper élelmiszerek tárháza!

Mik is azok a “szuperélelmiszerek”? Ez a szó tartalmaz minden olyan ételt, gyümölcsöt, zöldséget melyek tápanyagokban, vitaminokban és rostokban gazdag. Ezek az élelmiszerek önmagukban is jótékonyak hatnak a szervezetünkre. Számos ilyen élelmiszert sorolhatnánk, de most nézzük meg a legfontosabbakat! Gabonafélék: ide tartozik például a köles, zab, tönköly, bulgur, hajdina, a barna rizs, ezekkel változatossá tehetjük… Tovább »

Valóban veszélyes lehet a grépfút fogyasztás?

Az egyik  legkedveltebb, citrusfélék közé tartozó, kesernyés ízű gyümölcs a grépfrút. Fanyar, kesernyés íze miatt kevésbé népszerű nyers gyümölcsként, de gyümölcssaláták, gyümölcskoktélok, frissen sajtolt gyümölcslé keverékek, limonádék, teák ízesítője lehet. Azonban fogyasztásakor nem árt résen lenni. Egyes gyógyszerekkel reakcióba léphet és komolya gondot okozhat! Mit illik tudni a grépfrútról? A grépfrút (Citrus x paradisi), angolos írásmód… Tovább »

Mire figyeljünk ha csökkentenünk kell a jódbevitelt?

A jód elengedhetetlen szervezetünk számára, a pajzsmirigy-hormonok képzéséhez van rá szükség. Segíti az anyagcsere megfelelő működését, és a gyerekek megfelelő szellemi fejlődéséhez szükséges. Ugyanakkor a túl sok jód káros lehet, illetve bizonyos betegségek esetén figyelni kell rá, hogy csökkentsük a jódbevitelt. Mennyi jódra van szükségünk naponta? Ez az életkorunktól függ javarészt. 1 éves kor alatt… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!