1. Lucerna
Gyógyhatása
Szívbetegségek és szívroham, rák, rossz szagú lehelet ellen. Magja csíráztatásával saláta készíthető belőle. A levélforrázat csökkenti a koleszterinszintet, gátolja a vérlemezkék lerakódását az artériák falán. Segít semlegesíteni a bélben felhalmozódó rákkeltő anyagokat. Forrázata öblögetve a rossz szagú leheletet megszünteti.
2. Napraforgó
Gyógyhatása
Epilepszia, görcsoldás, hurutos megbetegedések, nyálkaoldás. A virág forrázatát magas vérnyomás ellen és idegcsillapítóként alkalmazzák, lázcsillapító hatása is ismert. Magjának zsíros olaját kenőcsök készítésére használják fel.
3. Pipacs
Gyógyhatása
A pipacsvirág jó köhögéscsillapító és enyhe nyugtató hatású, teáját toroköblítésre használják. A növény magját, leveleit, kinyílt virágszirmait májustól augusztusig gyűjtik, ami nagy figyelmet igényel: a szirmokat nem szabad összetörni, mert elvesztik a színüket és fekete foltossá válnak. Vékony rétegben kiterítve, napfénymentes helyen szárítják. A szárítás során a szirmok elvesztik élénkpiros színüket és liláspirosakká válnak.
4.Vadgesztenye
Gyógyhatása
A közönséges vadgesztenye az aranyér, a vénás és hajszálér-keringési elégtelenség kezelésére ajánlott egyéb érerősítő növényekkel együtt, mint például a nagylevelű csodamogyoró, a kanadai arany gyökér és a szilvalevelű bangita.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: