Nagyon megosztó vélemények vannak ebben a témában. Van olyan, aki szerint csak kertes házba valók a kutyák, ahol a kertben tudnak szaladgálni, de van olyan, aki szerint nyugodtan tartózkodhat a lakásban is a kis kedvenc. Kutyatulajdonosként mindkét állásponttal egyetértek, természetesen a kutyatartásnak vannak érvei és ellenérvei is, ezeket vegyük sorra.
Kutyát a lakásban:
– Magányos embereknek egy kutya a megmentő. Hiszen egy kutya feltétel nélküli szeretetet képes nyújtani, és így, azok az emberek akik egyedül élnek kevésbé magányosak egy kutyus mellett.
– Egy kutya jelenléte erősen javíthatja a társas kapcsolatokat. Hiszen jókedvre derít, és egy kutyasétáltatás alkalmával több emberrel is meg lehet ismerkedni.
– Egy négylábú barát tartása gyógyító hatással bír az emberre. Egyrészt a kutyussal való játék és a simogatás csökkenti a stresszt, ez pedig azért jó, mert a stressz nagyon sok betegség oka lehet. Mivel csökken a stressz, így az alvászavarok is enyhülhetnek, immunrendszerünk megerősödhet így sokkal kisebb az esély a megbetegedésekre.
– Fontos, hogy aki lakásban tartja az ebeket udvar nélkül, akkor naponta 4-5 alkalommal le kell vinni a kutyát a szabadba sétálni. Ez nem csak a kutyáknak tesz jót, de a gazdit is frissen tartja és ráveszi a napi 2-3 órás testmozgásra is.
Kutya csakis az udvarban:
– Akik így gondolkodnak, azok úgy gondolják, hogy azok a kutyák, akik egész nap egy kis lakásban vannak, azok magányosak és szenvedés nekik hogy egész nap egyedül vannak. Ezért, ha hosszabb útra készülünk, és kis kedvencünk nem tarthat velünk, akkor mindenképpen rá kell bízni valakire a jószágot, hogy ne legyen magányos.
– Sokak szerint a lakásban tartott kutya sokat ronthat a higiéniás körülményeken. Ez természetesen igaz, hiszen a kutyusok folyamatosan hullajtják a szőrüket és egy-egy séta alkalmával a sarat is beviszik a házba. A megoldás, hogy a séta után meg kell törölni a tappancsait, az elhullott szőrt pedig porszívózni, seperni kell.
– Bizonyos betegségeket el lehet kapni a háziállatoktól, hiszen szinte egész nap egy légtérben tartózkodunk velük.
– Sajnos a kutyák szőre allergiát is kiválthat, ilyenkor érdemes orvoshoz fordulni.
Természetesen a kint és bent tartott kutyusokat is rendszeresen kell állatorvoshoz vinni, meg kell kapniuk a megfelelő oltásokat veszettség ellen. Emellett 3-4 havonta féreghajtó tablettával is tehetünk kutyánk egészségéért.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: