Gyógyfutár

Csemetékkel a strandon

Minden szülő sokáig gondolkodik, mielőtt először a strandra merészkedik a csöppséggel vagy a csöppségekkel. Hiszen a strand nagyon sok veszélyt tartogat, ezért minden lehetőségre fel kell készülni. Ha mindenre oda tudunk figyelni, akkor felejthetetlen kalandot lehet nyújtani a piciknek egy-egy strandolás alkalmával. Vegyünk sorra néhány hasznos tanácsot, és hogy mik fordulhatnak elő a strandon, amire számítani kell.

  1. Sok ember: a strandok szinte tömve vannak a forró időben, ezért fokozottan figyelni kell gyermekeinkre. Csak egy pillanat is lehet az egész, és máris szem elől téveszthetjük. Ezért mielőtt elkezdenénk a strandolást a nagyobb csemetékkel járjuk be a strandot, hogy bármikor vissza tudjon találni a letelepedett helyre ha véletlen elkeveredne a tömegben. Bátran kérjen a gyermek segítséget, a medencék szélén mindig van egy-egy úszómester vagy vízi mentő, ők azért vannak hogy segítsenek. 
  2. Ne azonnal a hideg vízbe: ezt a szabályt mindenki ismeri. Felhevült testtel nem szabad a hideg vízbe csobbanni, ezért használni kell a medencék előtt felállított tusolókat. Tengerparton szépen fokozatosan kell a gyermekekkel a vízbe merészkedni, hogy a testük hozzászokjon a vízhez.
  3. Megfelelő bőrvédelem: a kánikulában a tűző napon a vízben hamarabb megéghet a gyermek bőre ami igen fájdalmas lehet. Ezért minden vízbe menetel előtt és után is kenjük be az apróságok bőrét naptejjel vagy napolajjal, lehetőleg a legmagasabb faktorszámúval, hiszen a kicsik bőre sokkal érzékenyebb. 
  4. Váltás fürdőruha: bizony ez sem árt a kicsiknek ha kijönnek a vízből. Ha pihennek cseréljék le a vizes holmit szárazra.
  5. Folyadék: nagyon fontos, hogy itassuk gyermekeinket rendszeresen. Hiszen a vízben elfáradnak, kimerülnek és a meleg miatt is több folyadékot használ el a szervezetük, ezért minden órában adjunk inni a kicsiknek, még akkor is ha azt mondja nem szomjas, a szervezetének szüksége van a folyadékra.
  6. Árnyék mindenek előtt: délelőtt 11 és délután 2 között nem tanácsos a napon lenni, hiszen akkor a legerősebb az UV sugárzás, illetve nagyon könnyen és hamar leéghet a kicsi és napszúrást is kaphat. Ezért mindig igyekezzünk árnyékos helyen lenni amikor nem a vízben játszunk a kicsikkel.
  7. Fontos a mosdó: bizony nagyon sok felnőtt és gyermek is belepisil a medencébe vagy a szabadtéri strandon a vízbe. Ezt jobb elkerülni, és megtanítani csemeténknek, hogy ez egyáltalán nem egészséges. Ezért 1-2 óránként igenis el kell menni a picivel a mosdóba, akkor is ha azt mondja hogy nem kell mosdóra mennie.
  8. Víz a fülben: sajnos a strandolás során szinte elkerülhetetlen hogy víz kerüljön a fülbe, ez pedig a külső hallójárat gyulladásához vezethet. Ez fájdalommal, viszketéssel és váladékozással is járhat, azonnal orvoshoz kell fordulni ha gyermekünk panaszkodik.
  9. Védjük a szemet: igen, víz is megy a szembe, és mivel a vizekben baktériumok találhatóak, vírusos fertőzés is elkapható, ami fájdalommal viszketéssel járhat. Ez szemcseppel orvosolható, de mindenképpen doktorhoz kell fordulni, ha a gyermek szeme pirosodik vagy fájdalomra panaszkodik.
  10. Lábgomba: a strandok a legjobb helyet biztosítják a gombás fertőzéseknek. Ilyenkor viszketés, pirosodás jelentkezik a lábujjak között, ezért amint kijön a pici a vízből töröljük szárazra a lábát és adjunk rá papucsot.
  11. Fertőzések: bármilyen húgyuti fertőzés elkapható a vízben, ezért a strand elhagyásával alaposan fürdessük meg a gyerekeket, hogy lemossuk a baktériumokat. Természetesen ha a fertőzés megtörtént akkor orvos segítségét kell kérni. 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!