A nyári időszakban egyre több vizet iszunk és folyadékot viszünk a szervezetünkbe, mert bizony a meleg időben sokkal nagyobb szükségünk van rá. Ha ivókúrába kezdünk akkor érdemes néhány dolgot tisztázni az elején. Illetve megismerjük, hogy milyen fajta vizek vannak, amik egy ivókúra összetevője lehet.
- Az első és legfontosabb, amit tisztázni kell, hogy nem csak úgy kell belevágni egy ilyen ivókúrába. Érdemes orvossal konzultálni a kúra megkezdéséről. Egy kúra időtartama általában egy, másfél hónap.
- Fontos, hogy egy kúra során meg kell ismerni, utána kell nézni az egyes gyógyvizeknek, hogy milyen hatással lehetnek a szervezetünkre. Hiszen vannak olyan gyógyvizek, melyek nagyon jótékonyan hatnak a szervezetre, de az is előfordulhat, hogy egyes vizek rontanak az egészségi állapotunkon.
- Sosem szabad hirtelen “lehúzni” a gyógyvizeket, érdemes apróbb kortyokban fogyasztani és naponta minimum 1 liter vizet el elfogyasztani.
A gyógyvizek:
- Vasat tartalmazó: ezek a fajta vizek a vérszegénységben nyújthatnak segítséget.
- Magnézium-szulfátot tartalmazó vizek: ezeket más néven keserűsós víznek is nevezik, ez nagyon jó hashajtó hatással bír. Epe, illetve májproblémák esetén is segítséget nyújthat. De ha valaki aranyérrel küzd, az is bátran kipróbálhatja, nem mellesleg a cukorbetegeknek is nagyon hasznos folyadék.
- Jód és brómtartalmú vizek: ezekkel a vizekkel nagyon vigyázni kell, mindenképpen orvos tanácsát kell kérni, ha ilyen vizet akarunk fogyasztani, mert nagyon erőteljes hatást gyakorolhatnak a pajzsmirigyre.
- Kén tartalmú vizek: ez a fajta víz az emésztésre van nagyon jó hatással, emellett az epe betegségeit is enyhíti, hörghurut esetén is bátran fogyasztható. És még az ízületi panaszok enyhítésében is nagy szerepet játszhat.
- Radioaktív vizek: ezek is nagyon jótékony hatásúak, iható anyagcsere problémákra, illetve mirigyrendszer működését is javíthatja, emellett fájdalomcsillapító tulajdonsággal is rendelkezik.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: