Gyógyfutár

Lepd meg hónaljadat, készíts magadnak izzadásgátlót!

Az izzadásgátló dezodor remek találmány. Használata egyszerű, gyors és kényelmes, és amellett, hogy lecsökkenti az izzadást, még kellemes illatot is varázsol. Igen ám, de ha nem figyelünk oda, milyen összetevők vannak a készítményben, azzal az egészségünknek árthatunk. Sokan nem tudják, hogy házilag is készíthetnek izzadásgátlót.

Mi a baj a „bolti” dezodorokkal?

Az, hogy a legtöbb készítményben van alumínium, ami eltömíti a hónalj pórusait, ezzel megakadályozza a méregtelenítést, és hátráltatja a testfelszín hűtését. Ráadásul egyes vizsgálatok szerint az alumíniumtartalmú izzadásgátlók használata hozzájárulhat a mellrák kialakulásához, és még Alzheimer-kórt is okozhat. Legkönnyebben és legnagyobb mennyiségben akkor jut be a szervezetbe, ha a hónalj borotválása után használunk dezodort. Az alumínium mellett további károsnak tartott vegyi anyagok is lehetnek a deók összetevői között. Ilyen például a para-diklór-benzol, mely nagy mennyiségben árthat a vesének, a májnak és az idegrendszernek. A formaldehid allergiát válthat ki, a DBC súlyosbíthatja az asztmát.

Mi a megoldás?

Ha dezodort vásárolunk, mindig nézzük át az összetevők listáját, és kerüljük el a káros hatású vegyi anyagokat. Amennyiben nincs időnk, energiánk ezzel foglalkozni, akkor jó megoldás természetes anyagokból készített natúr kozmetikumot vásárolni. Arra szintén lehetőségünk van, hogy mi magunk készítsünk dezodort házilag.

essential-oils-2385087_960_720_1.jpg

Hogyan készítsünk egészséges és hatékony dezodort?

A szódabikarbóna felszívja a nedvességet, és megakadályozza a baktériumok terjedését, így kiváló dezodor alapanyag. Ugyanakkor nem tömíti el a pólusokat. Krémdezodort, és akár golyós dezodort is készíthetünk belőle.

Krémdezodor: Gőz fölött olvasszon meg 10 g méhviaszt és 30 g kókuszolajat, majd hagyja visszahűlni szoba hőmérsékletűre. Ekkor csepegtessen bele ízlés szerint 5-10 csepp illóolajat. Ha nagyon izzadós, akkor jó ötlet a teafa vagy a menta illóolaját választani. Egyébként illatos dezodor készülhet levendula, rózsafa, jázmin vagy ylang-ylang illóolajak felhasználásával. Ez utóbbi illata nagyon erős, ebből kevesebb mennyiség elég. Az illóolajak után keverjünk bele a masszába 20 g szódabikarbónát, majd töltsük tégelybe a krémdezodort.

Golyós dezodor: Keverjen össze 25 csepp illóolajat (lehet akár többfélét is) 25 ml glicerinnel, majd 25 ml desztillált vizet kb. 5-6 gramm szódabikarbónával. A két keveréket öntse egybe és rázza össze alaposa, majd töltse egy kiürült golyós dezodoros dobozba.

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!